Psy-Fi 2020 “Guardians of Gaia” Full Line-up

Here it is, the full line-up for Psy-Fi 2020 “Guardians of Gaia”!

This line-up is excluding the Jamstage and all performances. Stay tuned on Fb or check out our website www.psy-fi.nl for updates. The Sacred island line-up will be announced soon.

For tickets: www.psy-fi.nl/tickets

See you in August!

MAIN STAGE LINE-UP:

ACE VENTURA (Iboga Records)
ALTRUISM (Nano Records)
ANTINOMY (Iboga Records)
ASTRIX (Shamanic Tales Records)
ATMOS (Iboga Records)
BURN IN NOISE (Nano Records)
CAPTAIN HOOK (Iboga Records)
DAKSINAMURTI & EMIEL (Sangoma Records)
DIGICULT(Dacru Records)
DJOANNA (Waldfrieden)
DRIPDROP (Harmonia Records)
EARTHLING (Zero1 Music)
EAT STATIC (Mesmobeat)
EGORYTHMIA (Iboga Records)
FILTERIA (Suntrip Records)
FUNGUS FUNK (Sangoma Records)
GOA JONAS (T.I.P)
GOROVICH (Iboga Records)
PSYSEX (Egohunter Records)
INGRAINED INSTINCTS (Sangoma Records)
JAAKKO (Zenon Records)
JAMES MONRO (Flying Rhino)
KABADROP (Sangoma Records)
LIFEFORMS(Iboga Records)
LIQUID SOUL (Iboga Records)
MAN WITH NO NAME (Future Music Records)
MORTEN GRANAU (432 Records)
OUT OF ORBIT (Shamanic Tales Records)
OUTSIDERS (Sacred Technology)
PARASENSE (Bom Shanka Music)
PERFECT STRANGER (Iboga Records)
RINKADINK (MVX Records)
RYANOSAURUS (Zenon Records)
SANDMAN (Future Music Records)
SENSIENT (Zenon Records)
SHADOW CHRONICLES (Future Music Records)
SKIZOLOGIC (Future Music Records)
SOUNDAHOLIX (Future Music Records)
SPECTRA SONICS (Grasshopper Records)
TICON (Iboga Records)
TROPICAL BLEYAGE (Dacru Records)
TSUBI (Sangoma Records)
TSUYOSHI SUZUKI (Matsuri Digital)
WEGHA (Future Music Records)
X-DREAM (Boshke Beats Records)
MATTEO (Obscure)
MVMB (Iboga Tech)
LA PETIT FUMEE (RAB)

CHILL-OUT LINE-UP:

100TH MONKEY (Dubmission Records)
5AM (The Rust)
ALIX PEREZ (1985 Music)
ANAND (3rd BIT)
BOGTROTTER (Bogtrottermusic)
BWOY DE BHAJAN (Feel Life Music)
CLOZEE
CARBON BASED LIFEFORMS (Leftfield Records
CULPRATE
DEEB (Chillhop Records)
DESERT DWELLERS (Desert Trax)
DETOX UNIT
DJ CRAZY BALDHEAD (Dubmission Records)
DREAMFAERIE (Shanti Planti)
DUB BROTHERS (3rd BIT)
El BUHO (Shika Shika)
FLYING COLOURS (Fusion Culture)
FOXTAIL (The Rust)
GAGARIN PROJECT (Psybient.org)
GAUDI (Rarenoise Records)
GLOBULAR (Feel Life Music)
GUMI (Feel Life Music) https://soundcloud.com/gumiproject
HEDFLUX (Luminus Records)
HRK (Matsuri Digital Chill)
INVISIBLE RALF (Merkaba Music)
JOHNNY BLUE (Feel Life Music)
KAYRUNCHY (3rd BIT)
KEYFRAME (Keyframe-Entertainment)
KUKAN DUB LAGAN (Feel Life Music)
KUKAN DUB MEETS JOHNNY BLUE (Feel Life Music)
LAND SWITCHER (Shanti Planti)
LEV (Daas Group Music)
LIMINAL ROOTS
MALAKAI (The Rust)
MJERT (3rd BIT)
NILEZZ (3rd BIT)
OCO (Live Concert)
OLEG (Solar United Natives)
OTT (Ottsonic)
PAUL B (3rd BIT)
PITCH BLACK (Dubmission)
ROBIN TRISKELE (Liquid Sound Design Records)
RUMPISTOL AMBIENT SHOW (Rump Records)
SATI (3rd BIT)
SERGIO WALLGOOD (Moondance)
SOMATOAST (Gravitas Records)
SORIAN (Feel Life Music)
STULIP VS YUGEN (Fusion Culture)
SYMBOLICO (Feel Life Music)
TOSHIKI (DayDreamBelievers)
WICHURI (3rd BIT)
YANKEL (Daas Group Music)
ZAFTRA MORGEN (Gaia Psybient Music)
ZEN BABOON (Feel Life Music)

FREAK FLOOR LINE-UP:

ALPSCORE (Alice D. Records)
ANTAGON (Damaru Records)
ANUBIS (Zulu Tunes Records)
ARCEK (Freak Records)
ARISHTAT (Katayy Records)
AUDIOPATHIK (Pleadians Records)
BACK TO MARS (Omveda Records)
BB THEORY (Totem Records)
CRITICAL FREAK (Freak Records)
D-LERIUM (3rd Bit)
DAASH (Osom Records)
DARK WHISPER (Alice D Records)
DEV (Kamino Records)
DIRTY SAFFI (Bom Shanka Records)
DUST (Looney Moon Records)
ENKELE REIS (Independent)
FLIPKNOT (Parvati Records)
FRIGHT RATE (Kamino Records)
FUTURO (Parvati Records)
GIZMO (Bom Shanka Records)
GLOSOLALIA (Dark Prisma Records)
INSECTOR (Kamino Records)
IRGUM BURGUM (Psybaba Records)
JUSTIN CHAOS (Zero1 Records)
KABAYUN (Sangoma Records)
KEROSENE CLUB (Temple Twister Records)
KIBA (Damaru Records)
KINDZADZA (Osom Records)
LOOSE CONNECTION (Bom Shanka Records)
MANTICORE (Popul Vuh Records)
MINDPLAX (Mindplax)
NILEZZ (3rd Bit)
NUKY (Bom Shanka Records)
NOCTURNE CREATURES (Damaru Records)
OBSCURUM (Sacred Sound Records)
PASTOR JOHN (Zulu Tunes Records)
PAUL B.(3rd Bit)
PHILOSO (KAMINO Rec./Freak Records)
PSYCKO (BlackOut Records)
PSYKELA (3rd Bit)
PSYMAX (3rd Bit)
PSYNONIMA (Freak Records)
RAORA (3rd Bit)
SAB SUNSHINE (SoundLab Pirates)
SANNERGY (3rd Bit)
SECTIO AUREA (Argot Digamma Music)
SELECTIVE MOOD (Damaru Records)
TZU JAN & INFRA (Anomalistic Records)
WICHURI (3rd Bit)
WILL O WISP (Dark Prisma Records)
XENROX (Kamino Records)
YAMINAHUA (Osom Records)
-Z- (Damaru Records)

4TH FLOOR LINE-UP:

ALEX STEIN (Terminal M)
ALEX TOLSTEY (BoshkeBeatsRecords)
BOBEATS VS RIPETER (Independent)
BREGER (Zenon)
DJ BANEL(Iboga Tech)
D-NOX (Sprout)
DOMINIC THOMAS (Atmotech)
EAT STATIC (Mezmobeat)
EITAN REITER (Aleph Zero)
JAAKKO (Fusion production)
JAMES MONRO (Flying Rhino)
JAN MULLER (Boshke Beats Records)
MATTEO (Obscure Collective)
MIDIMILIZ (Boshke Beats Records)
NØTHING COLLECTIVE (INDEPENDENT)
SHEFF (1605)
THE DELTA (Boshke Beats Records)
UONE (Kattermuke)
WEGHA (Future Music Records)
YULI FERSHTAT (Digital Structures)

Posted by | View Post | View Group

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *